Τις εργασίες του συνεδρίου Αντιγήρανσης που έλαβε χώρα στο Παρίσι τον Ιανουάριο του 2014 παρακολούθησε ο Δερματολόγος Κος Καραλέξης. Εντύπωσε προκάλεσε η παρουσίαση ενός καινούργιου νήματος(Thread) που χρησιμοποιείται στην Κοσμητική Δερματολογία για την ανόρθωση του “πεσμένου” προσώπου, το οποίο περιέχει σαν υλικό υαλουρονικό οξύ και όχι πολυγαλακτικό και που τοποθετείται πολύ εύκολα σε διάφορα σημεία του προσώπου, σαν να τοποθετείς ράμμα. Το συγκεκριμένο υλικό περιμένει να πάρει την τελική έγκριση από το FDA των ΗΠΑ. Ανυπομονούμε να το δοκιμάσουμε…